UFO nad Clevelandem

Masáže v Přelouči

 

Nad Clevelandem se nezvykle často objevuje UFO, proč?

Obyvatelé druhého největšího amerického města ve státě Ohio až příliš často pozorují nad svými hlavami neidentifikovatelné létající objekty a více ufologů se již ptá, zda tam někde nemají svou základnu i mimozemšťané. Skeptici však těmto tvrzením nevěří a spíše poukazují na to, že nad Clevelandem spíše létají stroje, které mohou být součástí nějakého tajného vojenského výzkumného programu. Jak to tedy je?

Nejlepší zdokumentované případy

Několik pozorování neznámých létajících objektů nad městem Cleveland dokázali odborníci spolehlivě vysvětlit. K takovým případům však zajisté nepatří ten, který se odehrál 18. října v roce 1973, přímými pozorovateli byli čtyři členové posádky vojenského vrtulníku.

 

Všichni čtyři v pozdních večerních hodinách letěli z města Columbus právě do Clevelandu a krátce po 23. hodině zpozorovali na horizontu jasně zářící červené světlo. Pilot a zároveň kapitán Lawrence Coyne řekl, že “nejdříve jsme tomu nevěnovali velkou pozornost, ale pak se ten objekt začal neuvěřitelnou rychlostí přibližovat; vypadalo to, že se s ním setkáme.”

Kapitán Coyne si nejprve myslel, že se k nim blíží stíhačka Národní gardy, ale později se ukázalo, že žádná stíhačka v té době nad Clevelandem neletěla. Všichni čtyři členové posádky pak potvrdili, že neznámý létající objekt přiletěl až nad jejich vrtulník, kde se několik minut vznášel. Později všichni čtyři přesně popsali tento zvláštní objekt, který měl podlouhlý aerodynamický tvar (podobal doutníku) a byl dlouhý přibližně 18 metrů. Trup měl šedou barvu a v přední části svítilo červené světlo, zatímco v zadní části svítilo zelené světlo. Kapitán Coyne doslova řekl: “zelené světlo se otáčelo jako bodový reflektor a přes zadní sklo nás v jednu chvíli osvítilo paprskem”.

Pak se však s jejich vrtulníkem děly neobvyklé věci, protože začal sám od sebe stoupat směrem nahoru. Všichni čtyři členové posádky potvrdily, že necítili žádný tlak ani turbulenci. Neznámý objekt si s nimi jako by zahrával, což také potvrdil kapitán Coyne ve výpovědi: “Ten objekt se s námi podobným způsobem pohrál ještě chvíli, a pak odletěl směrem na západ, jen kompas, který se otáčel stále dokola, připomínal, že právě přišlo k něčemu záhadnému. “

V té chvíli však tento neidentifikovatelný létající objekt neviděla jen posádka vrtulníku, ale také několik očitých svědků v Clevelandu. Výpovědi očitých svědků se dokonce dostaly i do místních novin. S jakým létajícím objektem se tedy členové vojenského vrtulníku setkali?

Další neznámé objekty na obloze

K podobnému incidentu došlo 14. prosince v roce 1994, kdy přibližně o půlnoci byl místní policejní úřad doslova zaplavený telefonáty o neznámých světlech na obloze. Objekt byl zachycen i radarem National Weather Service a jeho zaměstnanci uvedli, že ještě nikdy neviděli letět podobný objekt tak rychle. Svědci popsali objekt jako oválný, který se otáčel kolem své osy. Když na místo pozorování přišel vyšetřující policista, objekt se najednou zjevil nad jeho policejním autem a shora na něj začalo svítit bílé intenzivní světlo. Autu se v tom momentě vypnul motor a nedalo se nastartovat. Asi o půl minuty létající objekt odletěl a policista mohl auto znovu nastartovat. Nikdo nedokázal vysvětlit ani tento podivný incident.

V dubnu 2013 byla na obloze během dne nad Clevelandem zpozorována obrovská světelná koule, kterou si natočilo množství svědků. Nikdo nedokázal objekt identifikovat a není známo odkud pocházel.

V červnu 2016 byl opět nad Clevelandem zaznamenán další neznámý létající objekt diskového tvaru. Měl šedočernou barvu a pohyboval se po obloze v pozdních odpoledních hodinách. Tento i další případy se pokoušeli vysvětlit američtí ufologové, ale zatím nepřišli na to, o jaké objekty šlo. Jsou tyto neznámé objekty mimozemského původu, nebo jde “jen” o pozemskou vyspělou technologii, která obyčejným lidem ještě není známa?

Zdroj: Tripsavvy.com

HARMONY CARE FOR BODY
Na Spravedlnosti 1533, Pardubice, Česká Republika
www.harmonycare.cz, e-mail: harmony.care@seznam.cz, telefon: +420 775 713 201