Aktuality

Novinky

Voňavé Aktuality

Záhadná modrá koule

 Vědci a konspirační teoretici na nohou. Kamery NASA zachytily záhadnou ohromnou modrou kouli 


thumbnail

Vědcům stejně jako konspiračním teoretikům to nešlo do hlavy, když kamery NASA 17. listopadu zachytily záhadný modrý kulovitý objekt svištící přes Slunce. Tyto snímky zachycené satelitem NASA STEREO (Solar Terresterial Relations Observatory), který obíhá Slunce, ukazují jasně viditelnou ohromnou kouli, zjevivší se, než zmizela ze záběrů.

 

 

NASA v reakci na spousty internetových spekulací o této modré sféře, uvedla, že ač je v současnosti na povrchu slunce zrovna koronární díra, tak ta na těch obrázcích zachycena nebyla.

Řekli, že to podivné zjevení bylo ve skutečnosti jen příkladem toho, k jak „deformovaným snímkům“ Slunce v určitých „vzácných okamžicích“ dochází, když je procesor snímků ze STEREO kvůli nadměrným expozicím přetížený.

RT hlásí:

Série těchto snímků, kterým chybí vysvětlující zhodnocení tohoto jevu, vyvolala na internetu spoustu teorií včetně videa vystaveného na YouTube kanálem UFOMania.

Toto video, které bylo už 90 000 krát shlédnuté, sklidilo spoustu vzrušených komentářů, ale mnozí jsou skeptičtí.

„NASA by přeci nikdy nebyla tak lehkomyslná, aby dovolila, že by se něco takovéhoto dostalo na veřejnost. A vypadá to jako, kdyby něco tento obrázek promítalo do vesmíru, snad holografie nebo Projekt modrý paprsek (Blue Beam),“ napsal na YouTube uživatel Mike Sovereign.

Další uživatel ‘oiTzBiGJo’ poukazoval, že spíše než UFO by to mohl být „projekt modrý paprsek“.

Několik komentářů tvrdilo, že ta „koule“ by ve skutečnosti nemusela být ničím jiným než odrazem čoček na optice teleskopu.

Tyto obrázky byly následně vystaveny i na Facebooku uživatelky Pamela Johnson, která konstatovala, že ty snímky ukazují koráb ze skupiny zvané „Modré koule“ s poznámkou, není třeba „se jich bát“.

Ač takové obrazy umožňují představivosti spřádat teorie, je skutečnost daleko méně vzrušující.

NASA vysvětluje, že „ve vzácných případech“ může být snímkovací procesor „přetížený“, což vede k „zdeformovaným snímkům“.

Takové snímky se skládají z „velkého počtu jednotlivých expozic“ sloučených dohromady, vysvětluje kosmická agentura. V tomto případě tento obrázek není nic jiného než slunce, i když přehnaně exponované a žádný „projekt Blue Beam“.

zdroj:https://ac24.cz/en/-/zpravy-ze-sveta/9339-vedci-konspirace-nasa-zahadna-koule?redirect=%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm_delta%3D12%26p_r_p_resetCur%3Dfalse%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm_cur%3D670&fbclid=IwAR1mB4zEjGIr6H3x4pDloctv49trISdFWlZhtKbf0pS-WxDn_EyRd9kdzHo

 

Vytisknout