Aktuality

Novinky

Voňavé Aktuality

Poselství pro víkend

 Člověk je duchovní bytost, ale žije v symbióze se svým pozemským tělem. A naše tělo mnohdy představuje náš úhlavní problém, protože je nám stále dokola opakováno, že tělo jsme my a to ostatní, je nepodstatné. Jako kdyby neexistovalo vědomí a nic z toho, co se nám samotným, právě v něm zobrazuje.

Máme se nějak chovat, nějak oblékat, nějak mluvit a nějak vypadat, jinak máme problém, protože se vylučujeme ze společnosti. Jenže čím více následujeme všechny předpoklady, které na nás společnost klade, tím více se snažíme udělat šťastného někoho jiného, nežli sebe sama. Pachtíme se a usilujeme, protože si musíme cosi koupit, zhubnout, zvolit správnou stravu, chodit do té správné společnosti a přitom je nám nejlépe, když nemusíme zadržovat prdy a každému je ukradené, co máme na sobě a jak vypadáme.

Je obrovský rozdíl v tom kdo jsme a v tom, jak žijeme. Závidíme přírodním kmenům, že si na nic nehrají a každý může být tím, kým je. Jednoduše člověkem. Naše tělo je vozítko, které jen z malé části odráží kým jsme tam uvnitř. Ovlivňujeme jej a zviditelňujeme skrze něj to, co neseme uvnitř. Proto je tak velmi módní si nasazovat masky. Aby každý viděl náš zálesácký styl, naši pečlivě namalovanou masku, ale aby si nevšiml té bídy, na kterou to vše matláme.

I pro mě bylo složité si uvědomit, že velmi často sklouzávám k populismu a píšu to co lidé chtějí slyšet a to je hlavní důvod, proč chodím do práce a duchovno dělám jen jako bonus. Nemusím se nikomu zalíbit a za tím co řeknu si mohu stát, bez strachu ze ztráty popularity. Jo, lidi mě můžou nenávidět a stejně to nic nezmění. Prostě nemám důvod jít s davem.

A právě změna v našem pohledu na to, co chceme a co ve skutečnosti děláme je důležitá. Uvědomit si, že je spousta věcí, které nedokážeme ovlivnit a proto nemá smysl s nimi bojovat. Právě to je okamžik, kdy ztratíme spousty "přátel", pro které je názor ostatních nepostradatelný. Kteří se nebudou přátelit s někým, komu je u prdele, co si o něm ostatní myslí. Na druhou stranu, se náramně bavím právě tím, jak se mě někdo snaží vecpat do svých škatulek. Jak nevidí, na čí straně je Černý Petr.

No a to je pro tento víkend vše. Užívejte a radujte se ze sebe sama. Prostě z toho, že tam uvnitř jste vším, čím chcete být a tam venku, vždycky budete jen tím, co jsou ostatní schopni vidět.

 

Jaromír Schmidt
Vytisknout