Aktuality

Novinky

Voňavé Aktuality

Novodobé pyramidy v Rusku-část 1

 

44 metrová pyramida u Moskvy

Příběh současných ruských pyramid se začal odvíjet v roce 1949, kdy se narodil jejich konstruktér a stavitel Alexandr Jefimovič Golod. Matematik a inženýr se věnuje výzkumu a stavbě pyramid od roku 1989.

Od starověkých egyptských pyramid, jak je známe z Gízy, se liší především svým tvarem, mají užší základnu a tím se nápadně podobají núbijským pyramidám. Při konstrukci svých pyramid použil Golod zlatý řez – poměr sousedících vepsaných koulí do pyramidy je 1,618 (φ). Výška pyramidy je téměř dvakrát větší než strana čtverce základny.

Novodobé pyramidy v RuskuJsou postaveny ze sklolaminátových nebo sklobetonových desek a stavby neobsahují žádný kov. Výška většiny pyramid je 11 nebo 22 metrů, nejmenší je vysoká 5,5 a největší 44 metrů. U základů 22 metrové pyramidy mají desky tloušťku 36 cm (její celková váha je 25 tun) a u základů 44 metrové jsou desky silné 70 cm (váha 55 tun). Nejvyšší pyramida, postavená jako třetí, je v současnosti hlavní, všechny pozdější mají ve svých základech krystaly, které byly vypěstovány právě v této 44 metrové stavbě. Pyramidy jsou orientovány podle poledníků a jedna z hran je nasměrována na Polární hvězdu. Místa staveb jsou pečlivě vybírána a upravována.

Jak to všechno začalo

Alexandr Golod začínal jako učitel matematiky, pracoval pak jako programátor; byl řadovým zaměstnancem i na vedoucích pozicích. V roce 1988 se Alexandr Golodstal v Dněpropetrovsku spoluzakladatelem jednoho z prvních vědecko-výrobních družstev, zaměřených na zemědělství. A tady byl zahájen výzkum působení pyramidálních forem na semena rostlin. Na tisících hektarech Záporožské a Dněpropetrovské oblasti byla zaseta semena slunečnic, kukuřice, cukrové řepy a okurek, která předtím pobývala v pyramidě. Výsledky byly ohromující, úroda byla o 30 – 50% vyšší, okurky netrpěly žádnými „okurkovými“ neduhy a rostliny také dobře přežily sucha i kyselé deště.  Experiment nebyl ohraničen pouze na Ukrajinu, přidali se i jugoslávští vědci se stejným úspěchem.

Zákonitě vznikla otázka: pokud má pyramida blahodárný vliv na rostliny, jak může působit na vodu, kameny, zvířata a člověka? Ke spolupráci byli přizváni lékaři, biologové, fyzici, chemici, mineralogové a dokonce i kosmonauti.

Alexandr GolodPokračování příběhu

Podle Alexandra Goloda je tvar jeho pyramid příznivý především pro harmonizaci životního prostředí a biologických organismů.

První byla postavena 11 metrová pyramida v Ramenském okrese v Moskevské oblasti a sloužila zemědělcům, kteří pěstovali zeleninu ve sklenících. Následovala 22 metrová pyramida u jezera Seliger, ta má za úkol zbavovat vodu sinice a již zmiňovaná třetí a nejvyšší, 44 m, blízko Moskvy Jedna z dalších (11 m) byla umístěna na střechu polikliniky ve městě Toljatti nejenom pro potřeby pacientů, byly do ní umísťovány také léky kvůli zvýšení jejich účinnosti.

V Baškirii byly instalovány dva komplexy po čtyřech pyramidách u ropných vrtů ke snížení viskozity ropy. Astrachaňský závod Gazpromu si objednal

Nejvyšší pyramida uvnitř

Nejvyšší pyramida uvnitř

několik pyramid k těžebním vrtům zemního plynu, aby vylepšil životní prostředí.

Následují pyramidy tzv. obecného použití, určené k dosažení ekologické rovnováhy, posílení ozonové vrstvy a zdraví člověka. Další jsou například v lázních Nižnije Sergi na Urale, u různých městeček, ale i u některých hotelů. Všechny pyramidy, které nestojí na soukromých pozemcích, jsou volně přístupné veřejnosti.

Celou tu dobu probíhají nejenom stavby pyramid, ale i výzkumy v různých oblastech. Mezi jinými byly provedeny ruskými kosmonauty i experimenty na Mezinárodní vesmírné stanici.

Pyramidy u ropného vrtu v Baškirii

 

zdroj:http://www.suenee.cz/novodobe-pyramidy-v-rusku-1-cast/#pphoto[]/4/

Vytisknout