Aktuality

Novinky

Voňavé Aktuality

Expedice Bosna 2016

Letos jsem se poprvé vydal s družinou odvážných dobrovolníků na dobrodružnou cestu do Bosny.  Údolí pyramid ve Visoku  nás lákalo už od poslední expedice v říjnu loňského roku. Po této návštěvě mi v hlavě zůstalo viset několik otazníků i s vykřičníky, a proto jsem se na ně vydal hledat odpovědi.

První cesta směřovala do podzemního labyrintu. Labyrint Ravne je podzemní komplex prehistorických chodeb v bosenském Visoku. Vstup do labyrintu se nachází 2,5 kilometru od pyramidy Slunce. 

První návštěvu jsme věnovali seznámení se s novými částmi tunelu, které byly nedávno odkryty. Pořizoval jsem fotografie a natáčel první kroky v podzemí. Na některých fotkách se ihned začaly objevovat známé Orby, které jsem fotografoval už při první návštěvě.

 

Protože zatím nemáme prostudované všechny fotografie, ukáži pro začátek jen jedno z video a pár fotografií, které jsem pořídil ještě před meditací.

Video spustíte kliknutím na fotografii

ZÁBĚRY, KTERÉ JSEM POŘÍDIL PŘED MEDITACÍ V MEDITAČNÍ KOMOŘE

 Video spustíte kliknutím na fotografii

UNIKÁTNÍ FILMOVÉ ZÁBĚRY ENERGIE LABYRINTU RAVNE POŘÍZENÉ V ČERVENCI 2015.

 

Po tomto osobním zážitku jsem opravdu začal být zvědavý a chtěl jsem dojít alespoň k nějakému poznání. Snažil jsem se logicky si vysvětlit, co to je? Prachové částice? Vzhledem k tomu, že je tam vysoká vlhkost vzduchu a mokro, tak jsem tuto variantu musel zavrhnout.

Co to tedy je? Tak tedy naopak vlhkost vzduchu? V případě, že to je vzdušná vlhkost, tak proč ji fotím i doma, na hotelu v Bosně, v údolí kamenných koulí atd. Nemluvě o tom, že verze o vzdušné vlhkosti, která létá z kamenné stěny podzemní komory, kde je slepá odbočka jedné větve labyrintu, je velmi nepravděpodobná.

Co to tedy je?

Nějaká energie??

Část expedice se rozhodla, strávit noc v úplné tmě v labyrintu Ravne. Samozřejmě jsem byl mezi nimi. Odvahu a chuť poznání, se rozhodla prožít i jedna žena z naší expedice. Instrukce při vstupu byla jasná: „ v sedm hodin ráno končí naše noční ubytování“. Vybaveni baterkou, přilbou a fotoaparátem jsme v noci vstoupili do tmy labyrintu.

Teplý spacák a nafukovací karimatka je v tomto prostředí nutnost, o čem jsem se na vlastní kůži opravdu přesvědčil.

Nebudu popisovat prožitky během noci, jen vám přiblížím ranní probuzení (pokud jsem tedy spal). Probudil jsem se a v té naprosté tmě jsem se podíval na podsvícené hodinky. Čas ukazoval rovných 6.00 hodin. Jedna hodina tedy zbývala do doby, kdy jsem měl nastaven budík v telefonu. Vzhledem k tomu, že hodinový interval umím zhruba určit, tak když jsem měl pocit, že už tato doba uplynula a mě ještě nezazvonil budík, podíval jsem se na hodinky, které ale v tu chvíli ukazovaly jen 6.20 hod. Zhruba po stejně dlouhé době jsem se podíval znovu, a čas byl 6.34 hod. Přiznávám, že jsem začínal být nedočkavý a připadalo mi, že se čas na hodinkách zastavil. Znovu po nějaké době jsem spatřil 6.42 hod. a už jsem začal pochybovat o toku času. Když uběhla, alespoň pocitově, velmi dlouhá doba, tak jsem se podíval znovu, i když jsem se zařekl, že se dívat už nebudu, čas na hodinkách byl pouhých 6.20 hod.

Jsou věci, které si nedokáži logicky vysvětlit i přes to, že se o časových posunech v Ravne už hodně diskutovalo. Zažít to a prožít si to opravdu stojí za to.

V loňském roce mi naopak hodina zmizela a letos jsem ji dostal zřejmě zpět. Musím uznat, že vesmír má smysl pro humor.

Dále se dostanete kliknutím na fotografii

Postupně jak budeme analyzovat další anomálie, budu je uveřejňovat.

 

Pokud, byste chtěli zažít a vyzkoušet energie labyrintu Ravne na vlastní kůži, tak přikládám kontakt.

http://www.wmmagazin.cz
http://www.novycestovatel.cz

Tel: +420 777 770 609 (608)

Jiří Matějka

Vytisknout