Aktuality

Novinky

Voňavé Aktuality

Cviky pro podporu masáží v boji proti celulitidě

Masáž proti celulitidě a formování postavy je jednou z nejžádanějších odborných masáží. Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.

 Nicméně jedním z hlavních motorů úspěchu je pohyb. Existuje řada účinných cviků a masáží  se kterými sice nedosáhnete zlepšení celulitidy během pár týdnů, ale společně s vytrvalostí a motivací se budete cítit mnohem lépe. Důležitá je pravidelnost cvičení, tedy alespoň 3x týdně po 60 minutách.  Masáž proti celulitidě a formování postavy  vašemu tělu pomohou, ale fyzickou zátěž nenahradí.

 

Jednou z nejlepších cvičebních metod na celulitidu je kalanetika. Společně s pitím dostatečného pití vody (3 litry denně) a zdravým jídelníčkem je úspěch téměř zaručen. Bohužel je to vždy o motivaci, nevzdávat se hned po měsíci a hlavně neříkat si "Zítra začnu". Začněte dnes!

Cviky na celulitidu – video

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TeHSOuEW8l0

Jak na pevný zadeček

 

Která žena by netoužila po krásném pevném zadečku, za kterým se otočí každý muž. Bohužel celulitida nejvíce útočí právě v oblasti stehen a zadních partií ženského těla.

 Moderním způsobem, jak zpevnit zadek, je bruslení na inline bruslích. Tato činnost není tak nudná jako klasické cvičení ve fitness centru. Podíváte se do přírody, poznáte třeba nové kamarády a hlavně zhubnete. Bruslení má pozitivní vliv na celé tělo, zejména na stehna a zadeček.

 

Mezi účinné a oblíbené techniky patří cvičení s gumou (slouží jako protisíla). Například unožování nohou do stran ve stoje (vysoký účinek na boční svalstvo). Případně zanožování ve vzporu klečmo s gumou.

Výborným cvikem vhodným pro zpevnění zadečku je zvedání pánve. Existují různé varianty tohoto cviku, čímž je zaručena jeho maximální efektivita. Lehněte si na záda, paže podél těla. Pokrčte nohy v kolenou a chodidla umístěte od sebe ve vzdálenosti na šíři ramen. Cvik spočívá ve zvedání pánve. V horní fázi pohybu vědomě zatněte hýžďové svaly a chvilku setrvejte. Poté se pomalu a kontrolovaně vracejte zpět. Pohyb končí kousek nad zemí a ihned navazuje další opakování. Během celého cviku držte páteř rovně a neprohýbejte se v zádech. Pohyb nahoru je spojen výdechem.

 

Vytisknout