Aktuality

Novinky

Voňavé Aktuality

Baltské USO stále mate odborníky

 

Potopená “mimozemská kosmická loď” pod Baltským mořem pět let po svém objevení stále mate odborníky

Tým, který v roce 2011 objevil takzvanou “anomálii Baltského moře” zdůražňují, že ani po pěti letech nikdo nebyl schopen identifikovat objekt, v jehož blízkosti dochází k poruchám elektronických zařízení.

Na mořském dně se nachází tajemný potopený objekt, který již od svého objevení mate odborníky i mořské průzkumníky. Objekt, který se podobá Millenium Falcon, legendární kosmické lodi z Hvězdných válek,  je nazýván „anomálie Baltského moře“. Byl objeven skupinou podmořských badatelů nazvanou “Ocean X Team” v roce 2011 v hloubce 91 metrů. Tým pod vedením kapitána Petera Lindberga a průzkumníka Dennis Asberga objevil za pomoci sonaru záhadný objekt a za ním to, co se zdá být známkami vlečení.

Vše se zdálo být v pořádku, dokud posádka, která objekt našla, nezačala hlásit v jeho blízkosti elektronické poruchy.

„Všechno elektrické vybavení, které jsme venku měli a stejně tak i satelitní telefon přestaly pracovat, když jsme byli nad objektem,“ řekl profesionální potápěč Stefan Hogerborn, součást týmu Ocean X. „Pak, když jsme vzdálili asi 200 metrů začaly přístroje po opětovném zapnutí opět fungovat, ale když jsme se vrátili nad objekt, znovu nic nefungovalo.“

Tajemné “potopené UFO” je široké 61 metrů a měří přibližně 8 metrů na výšku. Tajemný zaoblený tvar objektu vede miliony lidí po celém světě ke spekulacím, co by objekt mohl být zač. Objevily se například teorie označující objekt za obří houbu, ale i za potopenou ruskou loď nebo kosmické plavidlo.

 

Záhada obklopující tajemný objekt na dně Baltského moře se prohloubila, když geolog Steve Weiner řekl, že podle jeho testů se nejedná o geologický útvar, protože sktruktura je tvořena “kovy, které příroda sama nevyváří”.

Stránka Life´s Little Mysteries.com citovala Volkera Brucherta, spolupracujícího profesora geologie na Stockholmské univerzitě: „Moje hypotéza je, že tento objekt, tato struktura vznikla během doby ledové mnoha tisíci lety“.

Podle dalších zpráv Lindberg a Asberg zřejmě řekli stránce Open Mind, že vzorky, které nabídli k analýze, nepocházely ze samotného objektu, ale z jeho okolí.

Nejnovější zprávy týkající se anomálie pochází z roku 2015, kdy Lindberg napsal pro stránku “What’s Up in The Sky”, že přestože sami nebyli v poslední době v blízkosti anomálie, prohlíželi ji opět sonarem a neviděli nic nového.  Lindberg uvedl, že objekt plánují opět navštívit “Budeme do značné míry opakovat stejný průzkum, jako jsme dělali v roce 2012. Není to ještě jisté, ale protože jsme se zapojili do nového televizního projektu, máme novou příležitost k průzkumu.”

Lindberg není přesvědčen, že anomálie je ve skutečnosti mimozemská kosmická loď. Na otázku, co by objekt mohl být zač, odpověděl: “Myslím, že je to něco přírodního, ale velmi zvláštního svým tvarem. Je těžké vysvětlit, co přesně by to mohlo být, protože různí vědci mají různé teorie.  Například  mořský geolog  Kyle Kingman si je velmi jistý, že je to paleosol (forma geologické fosílie), mořský geolog  Tom Flodén si myslí, že by to mohl být manganový uzlík obrovské velikosti (soustředné vrstvy železa a manganových hydroxidů kolem maličkého jádra). Mořský archeolog  Andreas Olsson si – poté, co shlédl film ze sonaru a videa blueview – byl zcela jistý, že objekt musí být vytvořený člověkem.”

USO v Baltském moři je

 https://www.youtube.com/watch?v=MuYeYzPETG0

 

 

zdroj:http://www.suenee.cz/baltske-uso-stale-mate-odborniky/
Vytisknout