Aktuality

Novinky

Voňavé Aktuality

Novodobé pyramidy v Rusku–3 část

 Moje cesta do pyramidy u Moskvy

Výlet do Moskvy jsme si se setrou naplánovaly v minulém roce. Tehdy mě ani nenapadlo zahrnout do něj i pyramidu. Sice jsem o ní věděla, ale považovala jsem za krajně nepravděpodobné, že bychom se tam mohly dostat. Po Moskvě se pohybovat není zas až tak velký problém, ale vydat se za město, to je jiná. Jenže… Zhruba týden před odletem bylo setkání v čajovně a Sueneé byl pyramidou nadšený a ještě více tím, že se budu vyskytovat v její blízkosti. Zařadila jsem ji tedy do plánu jako možný cíl – za pokus nic nedám. Den před odletem jsem na internetu narazila na popis cesty veřejnou dopravou, poslala sestře a tu to zaujalo. Domluvily jsme se pak, kdy se tam vydáme a předpokládaly jsme, že výlet bude časově náročný, protože to bylo metrem téměř přes celé město, příměstským vlakem a nakonec autobusem, o kterém jsme netušily, kdy jezdí a zda vůbec – informace z internetu byla z roku 2013. Nakonec proběhla cesta velmi jednoduše až ukázkově – když jsme dorazily na nádraží, jel za 15 minut vlak a během jízdy jsme si ještě mohly poslechnout hru na gusli, nádhera (to by mne ani v nejdivočejší fantazii nenapadlo). V cílové stanici jsme hledaly autobus, nenašly, oslovil nás ale sympatický starší taxikář a dovezl tam i zpět.

Pyramida působí zvenku docela křehce, ale přece jenom už nějakou dobu, od roku 1999, stojí v otevřené krajině a odolává ruským zimám, hlavně sněhu, a zvládá to. Uvnitř je překvapivě velký prostor, osvětlený slunečními paprsky, procházejícími skrze sklolaminátové desky. To je zřejmě důvod, proč se pyramida pro veřejnost zavírá před západem slunce. Má lehce useknutou špičku, to, podle Goloda, je u jeho pyramid, ve kterých se nabíjí předměty a voda. Uprostřed je provazem ohrazený čtverec, kde jsou umístěné 3 globusy (hvězdné oblohy, politický a geografický Země). Do tohoto čtverce si návštěvníci dávají nabíjet buď přinesené předměty (třeba šperky nebo kameny), či na místě zakoupené suvenýry a vodu. Jsou tam dvě jednoduché lavice, můžete posedět a zkusit ikony u studánkyvnímat…

Moje subjektivní pocity: u středu pyramidy byla energie o dost silnější než u stěn; nejdříve jsem cítila dosednutí energie na ramena, pak se „zavrtala“ do krčního obratle a projela páteří, nakonec se uklidnila, vstoupila do temene hlavy a relativně pomalu procházela celým tělem. Kousek po kousku, jako kdybych byla vyplněná spoustou kuliček, a hodně z nich rovnala a pootáčela různými směry. Ať je to jak chce, bylo mi tam dobře a umím si představit, že bych tam mohla strávit daleko delší dobu.

Na zpáteční cestě s panem taxikářem nás čekalo ještě jedno překvapení. Zeptal se nás, jestli bychom nebyly proti, zajet k prameni vody v okolí. Rozhodně jsme proti nebyly a odměnou byla chladivá a velmi dobrá voda. Místními starousedlíky opečovávaná studánka v lese, opatřená přístřeškem a pravoslavnými ikonami na její ochranu.

 

 

 

 

 

zdroj:http://www.suenee.cz/novodobe-pyramidy-v-rusku-3-cast/

 

Vytisknout